16.6 C
Bistrița
vineri, septembrie 12, 2025

FOTO/VIDEO – INEDIT! Două negrese au venit din America până în Tihuța să-și unească destinele. Cum au petrecut străinii de Halloween

Mai bine de 120 de străini au sărbătorit aseară Halloween-ul tocmai în Pasul Tihuța, casa Contelui Dracula. Printre cei care au ales Ardealul pentru sărbătoarea de Halloween s-au numărat și două negrese, care și-au unit destinele chiar la Hotel Castel Dracula.

Costumați ca la carte, în jur de 120 de străini din SUA, Canada, Anglia, Italia sau Australia și-au petrecut sărbătoarea de Halloween în Pasul Tihuța, la Hotel Castel Dracula.

Sărbătoarea extrem de populară în țări precum SUA sau Canada a fost luată în serios de către străini, care s-au întrecut în costume care mai de care mai originale și mai realiste. Cel mai original costum a fost premiat de către reprezentanții Hotel Castel Dracula cu o cină în cavoul Contelui.

Majoritatea străinilor au venit în mini-vacanțe de 7-10 zile, care includ mai multe zone din țară. La Hotel Castel Dracula, străinii au fost așteptați cu foc de tabără, țuică, frigărui și o cină specială „draculistă”. De la petrecere nu a lipsit nici muzica, un DJ având sarcina să întrețină atmosfera până dimineața.

Două negrese din SUA au ales tocmai Halloween-ul și Pasul Tihuța pentru a-și uni destinele. Momentul a avut loc departe de ochii celorlalți turiști și chiar a staff-ului de la Castel.

Cel care a oficiat uniunea a fost un actor, care le-a însoțit din Statele Unite. Mai mulți prieteni ai cuplului au fost prezenți la acest moment inedit.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=e_kcZoQ3664″ /]

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.

Iubești fructele de mare?! Musai să ajungi la ALMARS, restaurantul unde gătește chef Ștefan Șimon – bucătar școlit în restaurante cu stele Michelin

Fostul Restaurant Lacto-Vegetarian de pe strada C.R. Vivu din Bistrița, un loc care și-a câștigat reputația...

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos: