13.8 C
Bistrița
duminică, mai 5, 2024

HANDBAL: Greu, prea greu! Gloria încasează prima înfrângere din sezon

Echipa de handbal a CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a pierdut meciul disputat în Complexul Sportiv “Unirea” contra CSM București, meci care a început la ora 17:30. Gloria a arătat un joc, din păcate, slab, cu multe greșeli și fără vlagă.

Gloria Bistrița a arătat foarte rău în meciul cu CSM București. Primul gol a fost marcat în minutul 10, după ce CSM avea un avans de 7-8 goluri. Echipa bistrițeană a pornit cu un handicap mare și așa a mers până la final.

Dumanska nu a reușit să scoată vreo minge în afara aceleia care a lovit-o direct în față, spre deosebite de colega sa din poartă, Arruda, fără de care diferența de pe tabelă ar fi fost mult mai mare.

Laura Pristăvița și Bianca Bazaliu nu au prins o zi bună și asta s-a văzut pe teren, iar Nina Zulic a tras cu dinții să reducă din diferența de scor, fiind și jucătoarea care a părut cel mai bine ancorată în realitatea meciului.

Horațiu Pașca și-a folosit două time-out-uri încă din prima repriză, iar diferența dintre cele două echipe, chiar dacă nu se vede în Clasament, a fost una mare pe teren.

Pentru Gloria urmează două hopuri imense, un meci în deplasare la Buzău și unul acasă cu Rapid, după care intervine o pauză de sărbători.

CS Gloria 2018 23-31 CSM București (9-18)