18.1 C
Bistrița
joi, mai 21, 2026

Hoțul risipitor! În doar câteva ore nu a mai avut o parte din bunurile furate

Vineri, un bistrițean a anunțat poliția că din mașină i-a fost furată o borsetă. Polițiștii au lucrat cu operativitate, prinzându-l pe făptaș în aceeași zi. Bunurile au fost recuperate. Făptașul a stat la răcoare pentru o zi, apoi a fost prezentat în fața judecătorilor.

Un bistrițean a mers vineri la sediul poliției și a depus o plângere. Acesta a solicitat găsirea celui sau celor care i-au furat o borsetă din interiorul mașinii. Aceasta era parcată pe o stradă din municipiu.

Polițiștii au lucrat cu operativitate, găsind în scurt timp și făptașul.

„La aceeași dată,15 iunie a.c., în urma investigațiilor efectuate cu operativitate, polițiștii de la investigații criminale au identificat un tânăr, de 22 ani, din Bistrița, bănuit de comiterea faptei”, anunță reprezentanții IPJ BN.

În borsetă se afla o sumă de bani și alte bunuri, prejudiciul cauzat fiind în valoare de aproximativ 1.300 lei. Deși l-au prins rapid pe făptaș, prejudiciul a fost recuperat parțial.

Față de tânărul în cauză a fost luată măsura reținerii pentru 24 ore, pentru comiterea infracțiunii de furt. Astfel, la data de 16 iunie a.c., acesta a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, care a dispus luarea măsurii preventive a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile”, explică polițiștii.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...