12.4 C
Bistrița
duminică, mai 10, 2026

INEDIT! O profă din Bistrița construiește comete și te învață și pe tine! Sâmbătă, în Parc!

Sâmbăta asta se anunță mare distracție în Parcul Municipal! De departe cel mai interesant moment pare a fi „o altfel de oră de chimie”. O profesoară vă invită la confecționat de comete din materiale chimice care se regăsesc chiar și pe pământ!

Eugenia Șular este profesoară de fizică și este implicată activ în evenimentele societății bistrițene. Aceasta coordonează, în cadrul Bistrița Armonia Jazz, o activitate unde cei prezenți vor putea confecționa comete din elemente chimice.

„Vacanță, veselie, implicare, dorința de a experimenta lucruri noi și toate atuurile tinereții sunt ingrediente pe care vă aștept să le aduceți cu voi pentru a experimenta pregătirea unei COMETE. Sunt bineveniți toți cei care doresc să experimenteze confecționarea unei comete cu elemente chimice care se găserc și pe Pământ”, este provocarea lansată de profesoară.

Copiii cu vârste sub 12 ani e neapărat să fie însoțiți de părinți.

Evenimentul va incepe sâmbătă la ora 14:30 și va avea loc în Parcul Municipal Bistrița, la foișor. Petrecerea și voia bună încep însă mai repede.

„Gata cu Bacul, gata cu sesiunea la facultate, gata cu admiterea la liceu, poate începe vacanța! Hai la Armonia Jazz 5.1, sâmbătă 13.07.2019 de la 10:00-22:00, în Parcul Mare din Bistrița, la Foișor.”, este invitația lansată de organizatori.

Întreg evenimentul e organizat în parteneriat cu cei de la Interact Bistrița Nosa, tineri implicați activ în desfășurarea evenimentelor din oraș. De asemenea, Bistrița Armonia Jazz este un eveniment ce are loc încă din anul 2015, iar zeci de oameni au răspuns pozitiv invitației, de fiecare dată.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MG4 Urban a ajuns la RUBIN Bistrița: Tehnologie de top și autonomie record la un preț imbatabil!

Noul MG4 Urban este disponibil în România, iar bistrițenii îl pot descoperi acum și în orașul...

Eurocompozite angajează Operatori: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița la Crama Veche, Patiseria Sweet Iris, Amicii Building

Eurocompozite angajează Operatori, Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. La Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman. Patiseria SWEET  IRIS angajează cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana are nevoie de un ajutor de bucătar priceput. Oferta completă, mai jos:

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...