19.4 C
Bistrița
vineri, aprilie 25, 2025

Mașinile Supercom, primite „cu porția” la depozitul de la Tărpiu! De vină ar fi o factură restantă

Mașinile de la Supercom NU pot descărca gunoiul când vor. Trebuie să aștepte ca Vitalia să deschidă porțile, la un anumit interval de timp. De vină pentru acest blocaj ar fi o factură restantă, pe care Supercom speră să o plătească până la finele săptămânii.

De câteva zile, Vitalia și Supercom sunt din nou „la cuțite”. Mașinile cu gunoi ale Supercom NU au fost lăsate să descarce încărcătura la depozitul de pe Tărpiului în momentul în care au ajuns în zonă.

Nu ne-au interzis de tot. Dar lăsau mașinile să descarce din două în două ore doar”, a explicat, pentru Bistrițeanul.ro, Cristian Pascalina, directorul Supercom.

De vină ar fi… banii. Mai exact, niște restanțe destul de consistente.

Problema a apărut de la niște facturi restante. Vineri le-am plătit o factură de 300.000 de lei și mai avem una de 800.000 de lei”, a mai explicat Pascalina.

În urma unor discuții de aseară, Vitalia ar fi mai… înțelegătoare. Cel puțin până la finele acestei săptămâni.

„Aseară, șeful nostru a vorbit cu șeful lor. Le-a explicat că și noi așteptăm banii de la Primăria Bistrița, care la rândul ei așteaptă să încaseze de la cetățeni. Le-a explicat că luna ianuarie e mai grea din punct de vedere financiar, până se mobilizează toată lumea. Dar le-am promis că până la finalul săptămânii ne plătim și restanța asta. Din câte am înțeles, astăzi deja ne lasă mai des să descărcăm”, a concluzionat Cristian Pascalina.

UPDATE – 12.00

Am rezolvat problema. AM reușit să plătim și factura de 800.000 de lei, așa că nu mai sunt probleme acum„ a declarat Cristian Pascalina .

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: