15.7 C
Bistrița
miercuri, august 19, 2026

N-a rămas cu geaca, dar a primit o lună cazare gratis …după gratii

Tânărul care a lovit o vânzătoare și patronul unui magazin, pentru o geacă, a ajuns în arestul IPJ BN. Ieri, instanța din Năsăud a decis că adolescentul merită o pedeapsă mai dură pentru ce a făcut, așa că l-a trimis 30 de zile după gratii.

Încă nu a făcut 18 ani și ”gustă” deja arestul preventiv, timp de o lună de zile.

Ruben N.A.V. a ajuns ieri în fața instanței de judecată din Năsăud, după ce a stat 24 de ore în arestul poliției.

Totul…pentru o geacă.

Mai exact, tânărul a intrat în data de 15 septembrie într-un magazin din Sîngeorz Băi. A probat o geacă și a vrut să plece cu ea. A lovit vânzătoare acare a încercat să-l oprească.

Pe urmele lui a pornit și patronul magazinului, care l-a găsit la un magazin alimentar. I-a cerut geaca, dar Ruben l-a lovit și pe el, și a rupt-o la fugă.

O patrulă de jandarmi l-au văzut fugind mâncând pământul și li s-a părut ceva suspect. Așa că l-au imobilizat. Chiar în acele momente, s-a aunțat furtul, patronul sunând la 112.

Auzind întreaga poveste, instanța din Năsăud a decis să-l trimită 30 de zile după gratii.

Admite propunerea de arestare preventivă formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Năsăud în dosar nr. 1389/P/2020, ca fiind întemeiată şi, în consecinţă, dispune arestarea preventivă a inculpatului VANR, cercetat pentru comiterea infracţiunii de tâlhărie” se arată pe portalul instanței de judecată.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița: AOP Restaurant angajează barman pentru grădina de vară

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița: Transmixt și Supercom angajează șoferi profesioniști. AOP Restaurant caută barman pentru grădina de vară. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră, iar la Kreativ Metal se caută lăcătuș. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos: