22.8 C
Bistrița
vineri, august 7, 2026

NU s-a calmat! Deși cercetat pentru că și-a înjunghiat tatăl și a condus fără permis, a comis-o din nou!

Un tânăr din comuna Șanț și-a înjunghiat tatăl de mai multe ori. Părintele l-a tot iertat. Polițiștii au reușit să îl rețină pentru 24 de ore după ce l-au prins și conducând fără permis. Iar procurorii nu s-au lăsat până nu l-au văzut după gratii.

Un tânăr de 18 ani a ajuns după gratii, pentru 30 de zile. Acesta a fost luat în evidența poliției, prima dată, în ziua de Crăciun 2024. Atunci a produs un accident cu pagube materiale. Polițiștii constataseră că nu deține permis.

Apoi, în luna iulie 2025, și-a înjunghiat iarăși tatăl. Doar că părintele l-a iertat și de această dată, deși polițiștii care au intervenit la caz au emis ordin de protecție și interdicția de a se apropia mai mult de 50 de metri.

S-a reușit, având în vedere aceste infracțiuni, să fie plasat sub control judiciar. Chiar dacă procurorul de caz ceruse arestare preventivă.

La doar 18 ani, își lovește constant tatăl cu cuțitul, iar acesta îl iartă!

Doar că tânărul nu s-a liniștit, nici așa. Fiind plasat sub control judiciar, a fost depistat din nou în trafic, conducând, deși nu are permis de conducere.

Astfel că procurorul de caz a certut arestarea sa preventivă pentru 30 de zile. De această dată s-a acceptat, iar tânărul a fost trimis după gratii pentru 30 de zile.

Comunicatul integral al Parchetului de pe lângă Judecătoria Năsăud poate fi citit mai jos:

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.

Hotel Metropolis și Clinica Sanovil recrutează personal: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Hotel Metropolis unde se recrutează personal pentru redeschiderea din toamnă. Kreativ Metal & Colours caută un lăcătuș mecanic / confecționer serios, punctual și atent la detalii. SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști. Oferta completă, mai jos: