6.7 C
Bistrița
luni, noiembrie 3, 2025

O mașină a ajuns cu roțile în sus pe Dealul Jelnei! Martorii spun că șoseaua s-a transformat în patinoar

În această dimineață, un autoturism a ajuns cu roțile în sus pe Dealul Jelnei. De vină ar fi carosabilul pe care ar fi ajuns apă, care a înghețat și l-a transformat într-un adevărat patinoar. În urma accidentului, șoferul a fost rănit.

Accidentul a avut loc pe Dealul Jelnei. Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul acestuia și a ajuns cu roțile în sus.

În urma accidentului, șoferul a fost rănit la o mână și a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița, de un echipaj SMURD, pentru îngrijiri medicale suplimentare.

Martorii spun că pe carosabil s-a scurs apă, care a înghețat și a transformat șoseaua într-un patinoar. Inclusiv pompierii ar fi avut dificultăți să ajungă la locul accidentului din cauza carosabilului. Se pare că în zonă nu s-ar fi acționat cu material antiderapant.

UPDATE 10.55:

În această dimineață, polițiștii Serviciului Rutier au intervenit pentru efectuarea cercetărilor, ca urmare a producerii unui accident rutier pe Drumul Județean 173, în localitatea Jelna.

Din primele verificări efectuate la fața locului a reieșit faptul că un bărbat de 54 de ani din Bistrița, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Bistrița – Jelna a pierdut controlul direcției. A fost proiectat într-un șanț de colectare a apei pluviale, în afara părții carosabile.

Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătorului auto care a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, și a unui pasager care a refuzat transportul la spital.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În urma celor constatate la fața locului, polițiștii au aplicat o sancțiune contravențională administratorului drumului pentru neîndeplinirea obligației de întreținere a părții carosabile pe timp de iarnă”, au transmis reprezentanții IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Nou RMN ultraperformant cu inteligență artificială, la Sanovil

Policlinica Nouă Sanovil face un pas important în modernizarea serviciilor medicale din județ. Aici a fost achiziționat un aparat RMN de ultimă generație – General Electric SIGNA Victor 1.5 Tesla. Este un echipament de top care oferă imagini extrem de clare, investigații mai rapide și confort sporit pentru pacient.

AMICII BUILDING angajează asistent șef șantier și inginer instalații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building - compania care caută un asistent șef șantier și un inginer instașații - execuție. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile iar la IPROEB se fac angajări pentru posturile de confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate. 

Ești pentru prima dată în Service MATEROM AUTOMOTIVE? Primești un voucher cu -10% Reducere!

Dacă nu ai mai apelat niciodată la Service-ul MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița, sau revii după mai bine de doi ani, ai acum ocazia perfectă să redescoperi o experiență de service Premium – cu un Cadou Special: un Voucher cu -10% Reducere la prima și a doua vizită în Service...