18.6 C
Bistrița
duminică, iunie 28, 2026

VIDEO Tânăr, lăsat într-o baltă de sânge în fața unui local din Prundu Bârgăului, chiar în ziua de Crăciun

Un tânăr de 31 de ani a fost lăsat într-o baltă de sânge, în fața unui local din Prundu Bârgăului, chiar în ziua de Crăciun. Agresorii sunt doi tineri, de 24 și 18 ani, care sunt cercetați acum pentru loviri și tulburarea liniștii și ordinii publice.

Incidentul s-a produs în 26 decembrie 2022, în fața unui local din Prundu Bârgăului. Un tânăr de 31 de ani din Bistrița Bârgăului a fost luat la bătaie de doi tineri de 18 și 24 de ani.

Întreaga scenă a fost surprinsă de camerele de supraveghere, care-l arată pe tânărul de 31 de ani cum primește mai multe lovituri, se prăbușește la pământ și rămâne acolo.

Cei doi tineri de 18 și 24 de ani sunt cercetați pentru loviri și alte violențe și pentru disturbarea liniștii publice. Tânărul de 24 de ani a fost reținut și ulterior s-a dispus cercetarea sub control judiciar.

„La data de 26 decembrie 2022, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au fost solicitați să intervină la un scandal produs în fața unui local public, din localitatea Prundu Bârgăului. În urma cercetărilor efectuate polițiștii au stabilit că doi tineri de 24, respective 18 ani, din Josenii Bârgăului și Tureac, pe fondul unor neînțelegeri și al consumului de alcool, ar fi agresat fizic un bărbat de 31 de ani, din Bistrița Bârgăului”, precizează purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean, Paul Rodilă.

Potrivit verișoarei victimei, patronul localului, care este și responsabil cu paza, nu a intervenit pentru a aplana conflictul. Aceasta susține că victima ar fi fost încătușată de oamenii legii ajunși la fața locului și nu agresorii.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ziua Porților Deschise BYD la Materom Automotive Bistrița: 3 zile de oferte speciale, test drive-uri și premii

În perioada 25–27 iunie, Materom Automotive BYD Bistrița organizează Ziua Porților Deschise, un eveniment dedicat tuturor celor care își doresc să descopere gama BYD și să afle mai multe despre viitorul mobilității electrice și hibride.

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Aquabis, Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...