13.3 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

Sedus și abandonat de o telceancă! L-ar fi lăsat și fără bani și cu televizorul spart

Un bărbat din Baia Sprie acuză o femeie din Telciu că i-a furat 360 de euro și că i-ar fi spart televizorul atunci când încerca, culmea, să îl fure. Cei doi au avut o scurtă aventură în preajma sărbătorilor de iarnă.

Telenovela cu iz maramureșean a avut loc în luna decembrie a anului ce tocmai s-a încheiat. Protagoniști sunt un bărbat din Baia Sprie, cântăreț de meserie, și Marta H. o femeie din comuna Telciu.

Potrivit istorisirii bărbatului, cei doi s-au cunoscut în data de 8 decembrie la un chef. Ulterior, cei doi au rămas prieteni, continuând să păstreze legătura pe rețelele de socializare.

În 20 decembrie, cu doar câteva zile înainte de Crăciun, femeia i-ar fi propus maramureșeanului să își petreacă sărbătorile de iarnă împreună. După ce au petrecut câteva zile împreună, în 29 decembrie, în prag de Revelion, bărbatul s-ar fi trezit că din portofel îi lipsesc 360 de euro, iar plasma pe care o avea în casă ar fi fost spartă.

Femeia s-ar fi făcut nevăzută cu cei 360 de euro, dar nu înainte de a încerca să ia cu ea și plasma. Televizorul ar fi fost avariat când femeia ar fi încercat să îl scoată pe ușa încăperii. Toate acestea s-au petrecut dis de dimineață, în timp ce maramureșeanul dormea.

Potrivit maramureșeanului, femeia nu s-a oprit aici, mințindu-l și că are nevoie de bani pentru a rezolva diverse probleme de sănătate:

„M-a mințit că tatăl ei trebuie să plece să facă un tomograf la Năsăud și îi trebuie 200 de euro. I-am trimis pe numele mamei sale, prin transfer bancar. Am sunat-o pe mama ei și i-am cerut banii, însă m-a înjurat și m-a amenințat că vine în Baia Sprie și mă bate”, mărturisește păgubitul.

Se pare că femeia a părăsit deja țara, fiind în acest moment în străinătate. Pe numele său, bărbatul a depus o plângere pentru furt, care a ajuns al Poliția Năsăud:

„În 15 ianuarie, un bărbat din Maramureș a sesizat faptul că la sfârșitul lunii decembrie o femeie din Telciu i-ar fi sustras o sumă de bani și i-ar fi distrus un televizor. În cauză sunt efectuate cercetări în cadrul unui dosar penal”, a declarat pentru Bistrițeanul.ro purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Crina Sîrb.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...