1.8 C
Bistrița
duminică, decembrie 14, 2025

SPERMEZEU: A vrut să-și ajute un verișor și a căzut de la 6 metri înălțime

S-a întâmplat în această dimineață, într-o gospodărie din Spermezeu. Un bărbat care încerca să repare un grajd, pentru verișorul său, a căzut de la înălțime. Distanța de pe acoperiș până pe sol a fost de 6 metri.

Un Echipaj de Prim Ajutor din cadrul SMURD, garda Beclean, a fost solicitat la Spermezeu.

Un bărbat de 46 de ani a căzut de la o înălțime de 6 metri.

Bărbatul își ajuta un verișor, venit din străinătate, să-și repare grajdul. Era sus pe acoperiș și am înțeles că ar fi călcat pe un leț, pe o scândură, care era mai putredă, și de aia s-a întâmplat incidentul. A căzut pe spate, dar era conștient, își mișca mâinile și picioarele. S-ar părea că ar avea ceva coaste rupte. Dar echipajul medical deja l-a preluat și l-a transportat la spital” a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, primarul comunei Spermezeu, Sorin Hognogi.

Bărbatul nu este căsătorit și nu are copii.

 

FOTO- DeviantArt

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...