16.7 C
Bistrița
luni, iulie 28, 2025

Un șofer a acuzat un taximetrist că i-a luat cheile de la mașină și plăcuțele cu număr. Povestea din spatele „furtului”:

Un bărbat de 48 de ani din Bistrița a acuzat un taximetrist că i-ar fi luat cheia de la mașină și una dintre plăcuțele cu numărul de înmatriculare, după ce a fost implicat într-un accident rutier. CE s-a întâmplat de fapt:

Bărbatul de 48 de ani a sunat la 112 și a povestit că a fost implicat într-un accident rutier, soldat cu pagube materiale, iar un taximetrist i-ar fi luat cheia și una dintre plăcuțele cu numărul de înmatriculare.

„În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că acesta, în timp ce conducea un autoturism pe strada Alexandru Odobescu din Bistrița, a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune cu un indicator rutier. După impact, conducătorul auto nu a avut nevoie de îngrijiri medicale și a plecat de la fața locului”, precizează reprezentanții IPJ BN.

Un taximetrist de 49 de ani care se afla în zonă a parcat și asigurat autoturismul și a pus pe bancheta din spate a mașinii o plăcuță cu numărul de înmatriculare, care a fost căzută. Cheile mașinii le-a lăsat la dispecerat, pentru a fi restituite proprietarului.

Se pare că șoferul băuse bine înainte să se urce la volan, etilotestul arătând 1,14 mg/l alcool pur în aerul expirat.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

DE NERATAT: Descoperă secretele pizzei perfecte de la maestrul Chef Toderaș Mircea, într-un show culinar marca Colina Restaurant & Events din Unirea!

Vrei să înveți să pregătești cea mai bună pizza din viața ta, cu care să-i răsfeți...

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan: Super reducere la schimbul complet al plăcuțelor de frână, pentru modelele Škoda fabricate între anii 2018 și 2020.

BISTRIȚA, zona Subcetate: Apartamente la 82.000 Euro inclusiv TVA, în Ansamblul Rezidențial Valea Românească

Primul bloc din Ansamblul Rezidențial Valea Românească, din zona Subcetate, lângă magazinul Penny, este gata! Cele...