7.2 C
Bistrița
joi, aprilie 2, 2026

Turnare asfalt pe DN 17, în Prundu Bârgăului, mâine, 15 noiembrie

În localitatea Prundu Bârgăului, pe toată lungimea ei, se va turna mâine asfalt. Astfel, traficul va fi îngreunat și administrația locală recomandă rute alternative sau deplasarea localnicilor fără mașini.

De câteva săptămâni au început lucrările de reabilitare a arosabilului pe DN 17, zona Văii Bârgăului. Mâine este anunțată turnarea primului strat de mixtură asfaltică în Prundu Bârgăului.

Astfel, circulația rutieră va fi dirijată de agenți în teren, traficul desfășurându-se cu dificultate.

Administrația comunei Prundu Bârgăului a transmis un mesaj, în special localnicilor, să nu circule cu mașina decțt dacă e obligatoriu.

”Având în vedere lucrările de reabilitare a Drumului Național 17 care traversează Valea Bârgăului, vă anunțăm faptul că pentru mâine, sâmbătă -15 noiembrie este programată turnarea stratului nou de asfalt, pe tronsonul de pe raza comunei noastre.

Prin urmare, pentru decongestionarea traficului rutier și minimalizarea disconfortului creat prin execuția lucrărilor, vă rugăm să evitați deplasările neesențiale cu autovehicule sau utilizarea de rute alternative, unde situația permite!
Totodată, pentru asigurarea siguranței rutiere pe sectorul de drum unde se efectuează lucrări, vă rugăm să respectați semnalele agenților de dirijare a traficului!” a transmis primarul Doru Crișan.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Stewo Năsăud face angajări! Se caută asistent manager, magazioner, facturist. NOI locuri de muncă, în Bistrița

STEWO Năsăud angajează asistent manager, magazioner, facturist și controlor calitate. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Casa EMA, TRANSMIXT Bistrița, GB Instaplan, BistriVET, CAR Bistrița Credit Plan sau Tinu House Art. Oferta completă, mai jos:  

Prezentare cu degustare: Agenția de Nunți Avramii prezintă noile meniuri pentru sezonul 2026 – 2027!

Așa cum știm cu toții, o nuntă de poveste începe cu o experiență culinară de neuitat!...

MATEROM AUTOMOTIVE schimbă regulile: Test Drive Extins* de până la 48h cu modelele Škoda

Materom Automotive aduce în Bistrița un concept nou: Test Drive-ul Extins Škoda, o experiență care îți oferă suficient timp să descoperi cu adevărat mașina pe care vrei să o cumperi. Nu doar o probă. O experiență reală