2.6 C
Bistrița
marți, ianuarie 27, 2026

VIDEO – BISTRIȚA – Pieton lovit de mașină: Ar fi traversat prin zona unei treceri de pietoni anulate

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp, în Bistrița. Un pieton a fost lovit de mașină, în timp ce ar fi traversat prin zona unei foste treceri de pietoni.

Un apel la 112 anunța un accident rutier petrecut în Bistrița. Un pieton a fost lovit de o autoutilitară. Ar fi vorba de o femeie care a vrut să traverseze strada prin zona unei foste treceri de pietoni.

Accident pe Împăratul Traian colț cu Iosif Vulcan…! Căscați bine ochii, acolo nu mai e trecere de pietoni. Este anulată!!!”, a scris Andrei Dunca pe grupul Info Trafic Bistrița Năsăud.

Un Echipaj de Prim Ajutor din cadrul ISU BN a fost repartizat la caz. De asemenea, în zonă au ajuns și polițiștii. Femeia ar fi conștientă.

Traficul în zonă este blocat!

Echipajul de prim ajutor SMURD de la Detașamentul de Pompieri Bistrița a preluat o femeie in vârstă de aproximativ 60 de ani, conștientă și cooperantă.

Femeia a fost victima unui accident rutier produs pe raza municipiului Bistrița, intersectia străzilor Împăratul Traian și Iosif Vulcan. Victima prezenta un traumatism cranian”, a transmis ISU BN.

UPDATE

Astăzi, polițiștii Biroului Rutier au fost direcționați la locul producerii unui accident pe raza municipiului Bistrița.

Din primele date, o autoutilitară condusă de un bărbat de 33 de ani din Alexandria, județul Teleorman, a surprins și accidentat o femeie de 66 de ani, din Bistrița, în timp ce aceasta se afla angajată în traversarea carosabilului.

În urma impactului, femeia a fost rănită fiind ulterior transportată la spital. Testarea cu aparatul etilotest a șoferului a indicat faptul ca acesta nu consumase băuturi alcoolice. Polițiștii rutieri continua cercetările în cadrul unui dosar penal, urmând să fie stabilite cauzele și modalitatea producerii evenimentului rutier”, au transmis reprezentanții IPJ Bistrița-Năsăud.

ARTICOLE SIMILARE

5 COMENTARII

    • Mergem pana in capătul străzii la intersecție cu Independentei sa trecem strada ? Doamne cât cap au unii .. lăsați ca avem piste , ca treceri de pietoni și trotuare și minte nu ne mai trebuie 🙂

  1. Erau toate sansele ca acest tip de eveniment sa se produca. Chiar daca vopseaua a fost stearsa de pe carosabil, se mai vad urme. Apoi, in colt exista un indicator pentru trecerea de pietoni, pentru trecerea de pe Imparatu Traian care e indreptat catre vechea trecere de pietoni si care da impresia ca se poate traversa pe Iosif Vulcan. Prin urmare acel panou ori ar trebui desfiintat, ori ar trebui mutat pe partea cu Cerbul, pentru a se evita confuzia de semne. Pentru pietoni s-ar putea amenaja o trecere pe Iosif Vulcan dupa magazinul Carfour, astfel incit cei care merg la Generala 1 sa traverseze in siguranta. Poate citesc si cei de la Administratia Primariei aceste comentarii si iau masuri.

  2. Poate cască și pietonii ochii pe unde umblă și mai lasă telefoanele. Locul este ”colț de stradă” , pe unde este permisă legal traversarea, dar fără să fie trecere de pietoni, cu protecția specifică pe care această semnalizare o conferă. Adică, poți traversa, dar trebuie să te asiguri că o poți face fără riscuri. Altfel, consecințele îți aparțin și nu poți pretinde că șoferul este vinovat. Măsura este bună pentru că s-a tins la decongestionarea traficului , cauzată de existența a două treceri de pietoni la cca 10 m una de alta, blocând circulația în intersecție.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: