12.9 C
Bistrița
miercuri, septembrie 17, 2025

VIDEO: În sfârșit, civilizație! Gata cu aglomerația la Spitalul Județean de Urgență Bistrița

Încă un serviciu care va fi aplicat la Spitalul Județean de Urgență Bistrița a fost întâmpinat de bistrițeni cu sute de aprecieri și zeci de mesaje de felicitare. „În sfârșit, civilizație! Felicitări!”. „Poate, totuși, nu va fi nevoie să-l folosim prea des!”

Biroul centralizat de internări al Spitalului Județean de Urgență Bistrița a fost dotat cu un sistem electronic de gestionare al fluxului de pacienți veniți pentru internare, cu bilet de trimitere, din partea medicului de familie sau al medicului specialist”, a anunțat ieri managerul instituției, Gabriel Lazany.

El a subliniat că noul sistem va ajuta la evitarea aglomerărilor și a cozilor la ghișeu: în funcție de numărul de bon, pacientul care urmează a fi preluat va fi anunțat de operator.

Anunțul a fost întâmpinat cu zeci de aprecieri, bistrițenii felicitându-l pe Gabriel Lazany pentru implicare și investiție: „Felicitări! Poate, totuși, nu va fi nevoie să-l folosim prea des!”, remarcă unul dintre comentatori, în timp ce un altul se bucură sincer („În sfârșit, civilizație! Felicitări!”), iar cei mai sceptici din fire avertizează că sistemul funcționează doar în firmele private: „Când ajunge în instituțiile statului, este un adevărat dezastru. Birocrație triplată – de exemplu la ANAF Bistrița sau Cluj. Iei bon, nu este nimeni la nici un ghișeu, iar tu aștepți că poate ți-o apărea numărul tău la un oarecare ghișeu și stai, și stai, și stai până îți zice nenea portarul că s-a stricat jucăria și poți să mergi fără bon unde aveai de mers…

[arve url=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgabriel.lazany.5%2Fvideos%2F2550716321821469%2F&show_text=0&width=261″ maxwidth=”300″ aspect_ratio=”1:2″ /]

Foto & Video @ Gabriel Lazany

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama Veche caută Ajutor Bucătar și Pizzer. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud

Crama Veche caută ajutor bucătar și pizzer, iar Îndemânarea Construct angajează sudor MIG/MAG & Electric, Lăcătuș mecanic, vopsitor și muncitor necalificat. NOI locuri de muncă în Bistrița la Grand Hotel COROANA, dar și în Năsăud, la STEWO Plast. Oferta completă, mai jos:

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.