16.6 C
Bistrița
vineri, mai 8, 2026

FOTO: Misiune grea pentru salvatorii năsăudeni! Cinci ore s-au luptat pentru un motociclist

A venit din Slovacia și a căutat puțină adrenalină, însă excursia lui pe munte s-a sfârșit prost. Un motociclist a căzut ieri în Parva, iar salvatorii s-au chinuit mai bine de cinci ore să îl ajute.

O mică armată de salvatori au parcurs ieri un traseu foarte dificil. Un echipaj de prim ajutor SMURD de la Secția de Pompieri Năsăud și un voluntar de la SVSU Parva au intervenit într-o zonă de munte de pe raza localității.

Aceștia au fost solicitați pentru că un motociclist de origine slovacă a căzut într-o zonă greu accesibilă, pe munte. Salvatorii au reușit într-un final să ajungă la el și l-au coborât mai mult de doi kilometri pe jos, deoarece mașinilor le-a fost imposibil să urce până acolo, prin apă și teren accidentat. După mai bine de cinci ore, intervenția s-a sfârșit cu succes.

Bărbatul prezenta un traumatism la un membru inferior, dar acum este în afara oricărui pericol.

FOTO: ISU BN

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MG4 Urban a ajuns la RUBIN Bistrița: Tehnologie de top și autonomie record la un preț imbatabil!

Noul MG4 Urban este disponibil în România, iar bistrițenii îl pot descoperi acum și în orașul...

Eurocompozite angajează Operatori: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița la Crama Veche, Patiseria Sweet Iris, Amicii Building

Eurocompozite angajează Operatori, Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. La Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman. Patiseria SWEET  IRIS angajează cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana are nevoie de un ajutor de bucătar priceput. Oferta completă, mai jos:

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...