2.6 C
Bistrița
vineri, aprilie 10, 2026

Și-a dat foc, de nervi pe polițiștii locali!

S-a întâmplat azi-noapte, în zona Ștefan cel Mare din municipiu. Un om al străzii și-a dat foc după ce polițiștii locali l-au apostrofat.

În jurul orei 02:00, azi noapte, un echipaj al SAJ BN a intervenit în zona Ștefan cel Mare din municipiu.

Locatarul unui bloc din spatele magazinului Cotidian a alertat poliția pentru că un om al străzii face gălăgie.

Polițiștii locali au intervenit și l-au apostrofat pe om, lucru care l-a deranjat. Fiind în stare de ebrietate, acesta s-a autoincendiat.

Echipajul medical al Ambulanței l-a preluat pe bărbatul de 51 de ani și l-au dus la spital.

„Acesta este transportat de un echipaj cu medic la București, la Institutul de Arși. Are arsuri de gradul 2 și 3 pe față, gât, membre superioare și torace”, a explicat, pentru Bistriteanul.ro, Ciprian Păcurar din cadrul SAJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO: La Papetăria FOLDER, iepurașul găsește zeci de cadouri inspirate pentru copiii cuminți

Cadourile de Paște pe care iepurașul le aduce celor mici, ba chiar și celor mari, sunt...

Bateria care va revoluționa mașinile electrice: MG lansează în Europa modelul MG4 EV Urban cu acumulator semi-solid!

MG va lansa în Europa primul automobil electric de serie echipat cu o baterie semi-solid state,...

Flori cu Efect de WOW angajează FLORIST în Bistrița! Noi locuri de muncă, la Casa EMA, Sanovil, Aquabis

Flori cu efect de Wow angajează oameni serioși, cu simț estetic și atenție la detalii! NOI locuri de muncă sunt disponibile în Năsăud și Bistrița. Se caută asistent manager, magazioner, controlor calitate, instalator, asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos: