Un tânăr din Lunca Ilvei a rămas pieton și s-a ales și cu dosar penal, ieri. Acesta, deși băut, conducea o mașină prin Bistrița cu o viteză de 101 km/h.
Polițiștii au surprins ieri, cu aparatul radar, o mașină care circula cu 101 km/h pe o stradă din Bistrița.
Autoturismul a fost oprit, iar la volan se afla un tânăr de 27 de ani, din Lunca Ilvei.
A fost sancționat pentru viteza pe care o avea și a rămas și pieton. Ba mai mult, s-a ales și cu dosar penal.
”În urma testării cu aparatul etilotest, rezultatul a indicat o concentrație de 0,67 mg/l
alcool pur în aerul expirat, fiind ulterior condus la spital pentru stabilirea alcoolemiei.
Bărbatul a fost sancționat contravențional pentru depășirea regimului legal de viteză. În
cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la conducerea unui vehicul sub
influența alcoolului” au transmis reprezentanții IPJ BN.













