23.9 C
Bistrița
luni, august 3, 2026

Victorie en-fanfare contra Rapidului București: 34-25. Gloria a urcat pe locul 4 în clasamentul Ligii Florilor

Fetele lui Horațiu Pașca au defilat în această seară în fața propriilor suporteri, jucând foarte bine contra handbalistelor de la Rapid București.

Sigur, cumva, s-a putut observa o schimbare nuanțată de tactică din partea băncii tehnice, desigur, încercată într-o partidă cu o echipă aflată pe locul 12, adică penultimul loc în clasament. Diferența mare înregistrată pe tabela de scor, de zece goluri la un moment dat, a fost cât se poate de vizibilă pe teren, unde jocul bistrițencelor nu a mai fost sinuos și fragmentat.

Un meci bun, o victorie care ridică și mai tare moralul Gloriei 2018 care, duminică, 9 februarie joacă în Ungaria pentru calificarea în sferturile de finală ale Cupei EHF.

Reamintim că: Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa a învins duminică, pe teren propriu, formaţia poloneză MKS Lublin, scor 26-20 (17-9), în cea de-a cincea partidă din grupa C a Cupei EHF.

În cealaltă partidă a rundei, Odense – Erd, scor 31-24.

În urma rezultatului, clasamentul grupei este: 1. Odense 8 puncte, 2. Gloria 6, 3. Erd 5, 4. MKS Lublin 1 punct. În primele meciuri, Gloria a remizat cu MKS Lublin, 22-22, şi cu Erd, 25-25, iar cu Odense a obţinut rezultatele 19-25 şi 25-23. În ultima etapă, Gloria Bistriţa va juca în deplasare, cu Erd, în 9 februarie.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.

Hotel Metropolis și Clinica Sanovil recrutează personal: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Hotel Metropolis unde se recrutează personal pentru redeschiderea din toamnă. Kreativ Metal & Colours caută un lăcătuș mecanic / confecționer serios, punctual și atent la detalii. SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști. Oferta completă, mai jos:

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...