16.7 C
Bistrița
marți, iulie 1, 2025

PROVOCARE: Spitalul Orășenesc Năsăud are nevoie de ajutor!

Mediul online este plin în aceste zile de fotografii alb-negru ale internauților din perioada tinereții. Este timpul ca România să se mobilizeze. Locuitorii din județul nostru sunt îndemnați să-și acorde sprijinul financiar Spitalului Orășenesc Năsăud care are nevoie urgentă de materiale și aparatură de specialitate pentru tratarea pacienților infectați cu COVID-19.

În contextul numeroaselor probleme generate de extinderea epidemiei de coronavirus, sistemul medical românesc are nevoie și de sprijinul nostru. Astfel, bistrițenii sunt provocați să primească chitanțe!

În acest sens secția ATI (Anestezie și Terapie Intensivă) din cadrul Spitalului Orășenesc „Dr. George Trifon” din Năsăud are nevoie urgentă de sprijin financiar pentru achiziționarea de materiale și aparatură de specialitate pentru tratarea pacienților infectați cu noul coronavirus – COVID-19.

Mai jos vă punem la dispoziție contul pentru sponsorizări, lista cu materialele necesare, dar și draftul de contract de sponsorizare.

Donații au început să apară și pentru Spitalul Județean de Urgență Bistrița. Oamenii de afaceri au sărit în ajutorul unității medicale și a oferit resurse pentru lupta împotriva COVID-19. Mai multe detalii puteți reciti în materialul de mai jos:

IMPRESIONANTE donații din partea oamenilor de afaceri pentru Spitalul Județean

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la Amicii Building, Eurocompozite, Iproeb, Carmangerie Timoce: NOI locuri de muncă în Bistrița

Amicii Building angajează Project Manager Junior și Project Manager Senior, iar Grill & Carmangeria Timoce caută două vânzătoare pentru zona Lamă. Eurocompozite recrutează lăcătuș mecanic. NOI locuri de muncă sunt disponibile la IPROEB, Clinica Sanovil, Fan Courier și Restaurant ARENA by Casa EMA.

Mașina ta e pregătită de vacanță? Profită de verificarea auto de sezon oferită de MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița

Vara a sosit, iar odată cu vremea caldă vin și planuri de escapade și concedii. Service-ul Autorizat Škoda & Multimarcă - MATEROM AUTOMOTIVE, lansează o ofertă specială la Verificare Auto de vacanță...

TAPAS LEMON s-a mutat pe Pietonal! Are și mai multe specialități din bucătăria spaniolă

Tapas Lemon – locul cu delicii din bucătăria spaniolă deschis de Carolina la Bistrița – s-a mutat în centru, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, ca să fie mai aproape de toți cei care adoră mâncarea spaniolă. Acum au la dispoziție un meniu și mai bogat, evident, tot de inspirație spaniolă!