17.5 C
Bistrița
duminică, mai 3, 2026

VIDEO: Un priveghi „ilegal“ de la Pinticu Tecii, cercetat de polițiști

Ordonanțele Militare au reglementat numărul de persoane ce pot sta împreună în cazul unui deces. Ieri, în Pinticu Tecii, zeci de persoane s-au adunat la o casă unde o persoană a decedat. Polițiștii au intrat pe fir și fac cercetări.

Evenimentele din viața socială sunt restrânse la un grup mic de oameni cu care le poți împărtăși. Conform ordonanțelor Militare, grupul nu poate fi mai mare de 8 persoane.

Ieri, la Pinticu Tecii, o persoană a decedat.

Zeci de oameni din localitate au așteptat mașina cu sicriul, după care au intrat în casă. Seara, la priveghi, din nou zeci de persoane.

Poliția a intrat pe fir.

Am primit un apel în jurul orei 22:30 și polițiștii au fost acolo să verifice. Când au ajuns, mai era doar familia în casă. Dar, pe baza imaginilor vieo pe care le-am primit, vom face verificări pentru a sancționa pe cei ce nu au respectat Ordonanțele Militare”, a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Crina Sîrb.

Zona Teaca oricum este o zonă în care polițiștii și jandarmii patrulează frecvent și întâlnesc numeroase abateri de la lege, aplicând sancțiuni de zeci de mii de lei, zilnic.

Imaginile video care au intrat și în posesia poliției le puteți vedea, parțial, mai jos:

[arve url=”https://youtu.be/HB0e2GRkoA4″ /]

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: