8.9 C
Bistrița
luni, octombrie 20, 2025

FOTO: Autospecială de Poliție, făcută praf într-un accident rutier. Un polițist a fost rănit

În urmă cu puțin timp a avut loc un accident rutier pe strada Libertății din Bistrița. În accident a fost implicată și o autospecială de Poliție, care a fost serios avariată în urma impactului.

Accidentul a avut loc în urmă cu puțin timp, pe strada Libertății, după pasarelă. Din primele informații reiese faptul că au fost implicate un autoturism și o autospecială de Poliție.

În urma impactului, autospeciala de Poliție a fost serios avariată. Martorii spun că după impact, autospeciala de Poliție ar fi luat foc. Se pare că șoferul celuilalt autoturism implicat în accident nu ar fi acordat prioritate autospecialei.

UPDATE:

În urma impactului a fost rănit un tânăr de 23 de ani. Se pare că este vorba chiar de unul dintre agenții de poliție din autospecială.

„În urma accidentului, un bărbat în vârstă de 23 de ani a fost transportat la UPU SMURD Bistrița cu leziuni minore. Celelalte persoane implicate în accident au primit primul ajutor la locul accidentului și au refuzat transportul la spital”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița, Marius Rus.

UPDATE 2:

„Șoferul unui autoturism care circula pe direcția Bistrița-Beclean, un bărbat de 38 de ani, din municipiu, ar fi efectuat un viraj spre stânga fără să se asigure corespunzător, moment în care a fost colizionat de o autospecială de Poliție care se deplasa pe aceeași direcție de mers, cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune. În urma accidentului, șoferul autospecialei, un tânăr de 24 de ani, din Bistrița a fost rănit și transportat la spital (conform primelor date, cu leziuni ușoare). Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Crina Sîrb.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

INST-Nistor angajează ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la INST-Nistor, unde se caută ingineri construcții civile, electricieni, tehnician licitații și instalatori. IPROEB angajează confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate. Se fac angajări și la FAN Courier, Polimed SA și Îndemânarea Construct. 

Škoda Kodiaq – Eleganță și putere, în mijlocul peisajelor de toamnă

Peisajele tomnatice din Bistrița-Năsăud par create pentru aventură. Printre frunzele arămii și lumina blândă a apusului, noul Škoda Kodiaq își arată adevăratul caracter: robust, sofisticat și mereu pregătit pentru a explora.

Ofertă specială la MATEROM AUTOMOTIVE pentru automobilele Mercedes-Benz și Škoda

Un motor performant funcționează impecabil doar atunci când distribuția este perfect sincronizată. O distribuție uzată sau înlocuită târziu poate duce la defecțiuni majore ale motorului. MATEROM AUTOMOTIVE – Service Autorizat Mercedes-Benz și Škoda lansează o ofertă specială: