19.8 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

Printr-un telefon a „convins” un bărbat să-i dea 10.000 de euro și 27.600 de lei. Acum va plăti

Un bistrițean este trimis în judecată pentru șantaj, după ce a reușit să convingă, doar cu un telefon, un bărbat să îi dea 10.000 de euro și 27.600 de lei. Acesta riscă acum închisoarea.

Incidentul care poate să-l trimită pe bistrițean după gratii s-a petrecut în data de 11 mai, anul în curs. Se pare că totul s-a petrecut cu prin intermediul unui apel telefonic. Inculpatul susține că suma pretinsă ar fi în realitate o datorie.

„La data de 11 mai 2020, în timpul unei convorbiri telefonice, a constrâns-o pe persoana vătămată M.M., prin amenințări cu acte de violență ți cu suprimarea vieții să îi remită sumele de 10.000 de euro și 27.600 de lei, pretins datorate”, precizează Parchetul de pe lângă Tribunalul Bistrița-Năsăud.

Bărbatul a fost trimis luna trecută în judecată pentru șantaj și riscă să petreacă câțiva ani după gratii.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...