24 C
Bistrița
duminică, septembrie 14, 2025

FOTO: Tată și fiu, intoxicați cu fum după ce casa în care locuiau a fost cuprinsă de flăcări

Echipajele de pompieri au fost solicitate azi în localitatea Suplai. O casă de locuit a fost cuprinsă de flăcări. Un bărbat și fiu acestuia s-au intoxicat cu fum și au fost transportați la spital.

O casă de locuit pe un singur nivel, din Suplai, a fost cuprinsă de flăcări azi, în jurul amiezii.

Echipajele cu apă și spumă ale ISU BN au mers de urgență la locul indicat și au găsit și două victime. Au solicitat intervenția echipajului SAJ BN.

Echipajele de Intervenție au găsit la locul incendiului, care se manifesta sub nivelul acoperișului, cu degajare mare de fum, două victime. E vorba de un bărbat în vârstă de aproximativ 37 de ani cu un traumatism cranian minor și un tânăr în vârstă de aproximativ 16 – 17 ani. Ambii erau intoxicati cu fum”, au transmis reprezentanții ISU BN.

După două ore de luptă cu flăcările, incendiul a fost lichidat.

„Incendiul a fost lichidat. Ambele victime au fost transportate la spital pentru mai multe investigații medicale de specialitate. Cauza probabilă a incendiului a fost stabilită ca fiind utilizarea focul deschis în spații închise – verificarea unei butelii de gaz cu bricheta” anunță ISU BN.

FOTO – ISU BN

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.

Iubești fructele de mare?! Musai să ajungi la ALMARS, restaurantul unde gătește chef Ștefan Șimon – bucătar școlit în restaurante cu stele Michelin

Fostul Restaurant Lacto-Vegetarian de pe strada C.R. Vivu din Bistrița, un loc care și-a câștigat reputația...