0.9 C
Bistrița
luni, decembrie 15, 2025

BISTRIȚA: Angajat al primăriei, găsit mort în mașină!

Descoperire macabră ieri dimineață, pe o stradă din Bistrița. O femeie care mergea la serviciu a văzut o mașină ieșită de pe carosabil. La volan se afla un bărbat care, din nefericire, era decedat. Acesta era angajat al Primăriei Bistrița.

O bistrițeancă ce mergea ieri dimineață la serviciu, a văzut o mașină ieșită de pe carosabil, pe o stradă din Bistrița. Când a privit înăuntru, a văzut un bărbat care nu se mișca. A sunat la 112, și un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă a intervenit de urgență. Din nefericire, bărbatul era deja decedat, așa că medicii doar au constatat decesul.

În zonă au ajuns și polițiștii, iar trupul bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru a se afla cauza probabilă a decesului.

În dimineața de 18 ianuarie a.c., în jurul orei 06.00, o femeie a sesizat prin 112 faptul că pe o stradă din municipiul Bistrița, un autoturism este ieșit de pe carosabil, iar la volanul acestuia se află o persoană în stare de inconștiență. La fața locului, polițiștii au identificat persoana în cauză, fiind vorba despre un bărbat de 55 de ani, din Bistrița, care din nefericire era decedat. În urma primelor verificări efectuate, nu sunt suspiciuni cu privire la cauza decesului. În cauză urmează a fi dispusă necropsia cadavrului care va stabili cu exactitate cauza decesului, acesta fiind preluat de Serviciul de Medicină Legală. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă”, transmit reprezentanții IPJ BN.

Bărbatul găsit decedat este Florin Bumbu, fost angajat al Direcției de Servicii Publice din cadrul Primăriei Bistrița. Informația a fost confirmată de șeful DSP BN, Ioan Crețiu. Florin Bumbu lucra în cadrul PMB din 2016 și nu se știa să fi suferit de vreo boală.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la IPROEB, Aquabis și Arcsim Construct! NOI locuri de muncă, în Bistrița, Năsăud și Beclean

IPROEB angajează operatori cabluri electrice, Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Restaurant ARENA by Casa EMA, ARCSIM Construct, Fan Courier sau Crama Jelna.

Noul Kodiaq Sportline 4×4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus

Noul Kodiaq Sportline 4x4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, este disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus de 3.000 €* și Garanție extinsă 4 ani.

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.