12.3 C
Bistrița
marți, mai 12, 2026

Polițiștii l-au reținut pe tânărul suspectat că a snopit în bătaie un băiat de un an jumătate din Sânmihaiul de Câmpie

Polițiștii au reținut ieri pentru 24 de ore un tânăr de 28 de ani din Sânmihaiu de Câmpie. Acesta este bănuit că a lovit cu sălbăticie un băiat de un an și jumătate. Băiețelul a ajuns plin de vânătăi la spital, la un pas de comă. 

La data de 4 august a.c., polițiștii Secției 3 Politie Rurală Lechința s-au sesizat din oficiu în cazul unui minor de un an și 6 luni din Sânmihaiu de Câmpie. Copilul prezenta mai multe leziuni pe corp.

Despre oribila situație a copilului de un an și jumătate Bistrițeanul.ro a scris mai jos: 

Copilul de un an și 6 luni a fost operat la cap de urgență, în urma bătăii crunte primite

VIDEO – Un copil de un an și jumătate a ajuns plin de lovituri la spital. Nimeni nu știe cine e autorul… deși comunitatea locală îl indică pe tatăl vitreg

În urma cercetărilor desfășurate și a unei constatări medico-legale s-a constatat faptul că leziunile suferit de minor necesită pentru vindecare 40-45 zile de îngrijiri medicale”, a transmis Paul Rodilă, purtător de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.

Polițiștii l-au reținut ieri pentru 24 de ore pe tânărul de 28 de ani din Sânmihaiu de Câmpie, bănuit de comiterea faptei.

Bărbatul urmează să fie prezentat magistraților cu propunere de luare a unei măsuri preventive. Cercetările sunt continuate de către polițiști în vederea documentării infracțiunii de violență in familie”, a mai precizat Paul Rodilă.

Surse Bistrițeanul.ro susțin că tânărul reținut din Sânmihaiu de Câmpie este concubinul mamei băiețelului.

UPDATE:

Tânărul de 28 de ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. e deja clișeu cu tatăl ” miezu` ” și femeia ” cârpă ” taci din gură că te omoară!
    felicitări Simioane + echipa Secția 3 Poliția Rurală Lechința !

  2. Trist este ca sunt multe asemenea cazuri, mai trist este ca mama nu a protejat copilul… Dramatic este când se nasc copii sănătoși și unii dintre adulți ii nenorocesc pe viață fără ca măcar sa aibă resentimente. Dureros este faptul ca acești copii vor fi traumatizați pe viață și cei care ar trebui să-i protejeze se îngroapă în hârtii.. Cam atât… Copii revin în familie sa fie agresați din nou și acest cerc vicios continuă la nesfârșit….

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la Physio Total, Sanovil, Gelateria Aniela și Eurocompozite! NOI locuri de muncă, în Bistrița

La terasa Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman, iar Eurocompozite caută Operatori. Patiseria SWEET  IRIS angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

Dr. Katalin Silaghi se alătură echipei Clinica Skinova Bistrița!

Echipa Clinicii Skinova Bistrița, cel mai nou centru dedicat sănătății și esteticii pielii din orașul nostru,...

Noul MG4 Urban a ajuns la RUBIN Bistrița: Tehnologie de top și autonomie record la un preț imbatabil!

Noul MG4 Urban este disponibil în România, iar bistrițenii îl pot descoperi acum și în orașul...