18.2 C
Bistrița
luni, mai 18, 2026

Aquabis: Se sistează apa potabilă pe câteva străzi din Bistrița și strada Cloșca din Beclean

Se sistează apa potabilă astăzi, 29 martie 2022, pe câteva străzi din Bistrița și pe strada Cloșca din Beclean, anunță Aquabis.

Astăzi, 29 martie 2022,  de la ora 19:30, până mâine, 30 martie 2022 la ora 16:00, se va sista TOTAL furnizarea apei potabile în NEGRILEȘTI.

Măsura este necesară pentru remedierea un defect apărut pe rețeaua de distribuție a apei potabile.

Între orele 09.30 – 15.00,  se va sista furnizarea apei potabile în BISTRIȚA, pe str. LIBERTĂȚII și străzile adiacente.

Vor fi afectate cele de la Fabrica de Oțet, până înspre Petrom (sens giratoriu).

În acest interval orar se vor efectua lucrări de remediere a unei avarii.

Astăzi, 29 martie 2022, între orele 09.30 – 16.00, se va sista furnizarea apei potabile în  Beclean, pe strada Cloșca.

În acest interval orar se vor efectua lucrări de  remediere a unei avarii.

În urma manevrelor executate pe reţeaua de distribuţie a apei potabile, s-ar putea produce deprecierea parametrilor calitativi ai apei (creşterea turbidităţii).

Locuitorii afectaţi de situație sunt sfătuiţi să lase apa să curgă câteva minute, pentru limpezire – înainte de consum.

S.C. AQUABIS S.A. îşi cere scuze faţă de consumatori pentru disconfortul apărut în acest interval.

Telefon Dispecerat : 0263/21.31.17 şi 0372/74.24.78.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...