15 C
Bistrița
vineri, iulie 31, 2026

Aventurile unui clujean de 18 ani s-au terminat la poliție: L-au lăsat nervii la Bistrița și-a luat la șuturi o mașină pe stradă

Aventurile unui clujean de 18 ani s-au terminat la poliție în această seară, după ce a luat la șuturi o mașină parcată în apropierea policlinicii. De acolo, acesta s-a îndreptat spre supermarketul Profi, unde a fost imobilizat de mai mulți polițiști care atunci ieșeau de la muncă și l-au urmărit. La secție, polițiștii au constatat că tânărul mai era cercetat într-un dosar penal sub control judiciar și nu avea voie să părăsească județul de reședință.

În această după-masă, un tânăr de 18 ani din Cluj-Napoca a început să lovească o mașină parcată în apropierea ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Bistrița. Se pare că acesta și-a pierdut cumpătul pe stradă și a început să lovească prima mașină care i-a ajuns în cale. I-ar fi distrus oglinzile și i-ar fi îndoit capota.

Imediat după ce a lovit mașina, tânărul s-a îndreptat spre supermarketul Profi. A fost observat de mai mulți polițiști care atunci ieșeau de la muncă. Oamenii legii s-au luat după el și l-au imobilizat chiar în supermarket.

La secție, polițiștii au constatat că tânărul mai era cercetat într-un dosar penal și se afla sub control judiciar. Acesta nu avea voie să părăsească județul de reședință, Cluj.

„În acestă dupa-masă, polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică și un jandarm au depistat, în flagrant delict, la scurt timp după comiterea unei distrugeri, un tânăr de 18 ani, din Cluj-Napoca, bănuit de comiterea faptei. Acesta a fost observat de către doi polițiști aflați în timpul liber, în interiorul unui magazin, a fost imobilizat și condus la sediul Poliție Municipiului Bistrița pentru audieri.

Din primele date, tânărul, în timp ce se afla pe o stradă din Bistrița, ar fi provocat distrugeri unui autoturism parcat. Totodată, în urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că acesta era plasat sub control judiciar, având interdicția de a părăsi județul de domiciliu. În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Crina Sîrb.

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Hotel Metropolis și Clinica Sanovil recrutează personal: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Hotel Metropolis unde se recrutează personal pentru redeschiderea din toamnă. Kreativ Metal & Colours caută un lăcătuș mecanic / confecționer serios, punctual și atent la detalii. SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști. Oferta completă, mai jos:

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: