19.4 C
Bistrița
vineri, aprilie 25, 2025

Zilele Tineretului din acest an, lăsate pe mâna…tinerilor! Aceștia vor decide ce activități se organizează și cine cântă

Zilele Tineretului din acest an, care vor avea loc în perioada 1-2 mai, vor fi responsabilitatea Consiliului Local al Tinerilor, a anunțat ieri primarul Gabriel Lazany. Aceștia vor alege ce activități vor fi organizate și cine va concerta în cele două zile. Mai apoi, Consiliul Local al municipiului Bistrița va aproba și bugeta programul.

În conferința de presă de ieri, primarul Gabriel Lazany a precizat că anul acesta lasă Zilele Tineretului pe mâna…tinerilor. Evenimentul urmează să aibă loc în perioada 1-2 mai.

Consiliul Local al Tinerilor va alege activitățile care vor avea loc în cele două zile, dar și trupele și artiștii care vor concerte. Ulterior, Consiliul Local al municipiului Bistrița va aproba și bugeta proiectul propus de tineri.

Acesta nu este singurul proiect de care se vor ocupa tinerii din municipiu. Primarul Gabriel Lazany a lăsat pe mâna elevilor de la Liceul de Arte Plastice Corneliu Baba platoul de la Romarta.

Elevii alături de profesori vor realiza mobilierul urban pentru zona respectivă. Mai multe despre acest subiect puteți citi mai jos:

EXCELENT! Mobilierul urban și amenajarea de pe platoul de la Romarta – pe mâna elevilor de la Arte

 

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: