27.6 C
Bistrița
marți, iulie 21, 2026

FOTO – Tradiția continuă: Absolvenții Colegiului „Andrei Mureșanu” au câștigat meciul de fotbal în amicalul de onoare cu profesorii

Cu o zi înainte de festivitatea de absolvire, la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” din Bistrița profesorii și elevii absolvenți joacă un meci de fotbal amical. S-a întâmplat și ieri, conform tradiției care, pe vremuri, chiar înainte de 89, se practica și la „Liviu Rebreanu”.

Ca în fiecare generație, meciul dintre absolvenții și profesorii de la Colegiul Andrei Mureșanu a umplut curtea școlii de multă energie, voie bună și spirit de competiție.

În fața unui public entuziast, absolvenții au demonstrat că anii petrecuți la CNAM i-au pregătit nu doar pentru examene, ci și pentru performanțe sportive.

Absolvenții au reușit să obțină o victorie clară și meritată. Profesorii au fost însă adversari redutabili, arătând că experiența și strategia nu ies niciodată la pensie. Au avut momente excelente de joc și au luptat până la ultimul fluier. Chiar dacă, pe alocuri, au părut că încearcă să recupereze nota la purtare a adversarilor. (…) Profesorii au promis că la anul vor veni cu întăriri… Sau măcar cu mai multe schimbări”, a punctat CNAM Online.

Nu au lipsit nici suporterii. Cei mai captivați s-au dovedit elevii de clasa a VIII-a, care doresc să rămână la liceul lor favorit. Visează, pobabil, ca peste patru ani să facă și ei parte din echipa absolvenților care acceptă provocarea unui amical de onoare.

Dincolo de scor, meciul a fost încă o dovadă a legăturii speciale dintre elevi și profesori. Un moment de bucurie care marchează finalul anilor de liceu și începutul unui nou capitol pentru absolvenți. 

Felicitări tuturor participanților pentru spectacolul oferit și pentru că au păstrat vie una dintre cele mai frumoase tradiții ale CNAM!”, concluzionează prof. Aurelia Hîruța, coordonatoarea CNAM Online.

Sursă & Foto @ CNAM Online

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: