17.6 C
Bistrița
duminică, august 17, 2025

Rămânem cu gunoiul la poartă?! Vitalia a închis ușa pentru Supercom, la groapa de la Tărpiu

În această dimineață, Vitalia a închis poarta principală de la groapa de gunoi de la Tărpiu. Mașinile Supercom nu mai sunt lăsate să intre și să depoziteze deșeurile acolo. Se pare că decizia are legătură cu neînțelegerile dintre cele două companii, dar și cu o restanță de plată pe care ar avea-o Supercom.

Vitalia a închis porțile centrului de depozitare a deșeurilor de la Tărpiu și refuză să permită mașinilor Supercom să intre. Potrivit unor surse Vitalia, motivul este unul pur comercial, în acest moment neexistând un contract de prestări servicii între cele două societăți comerciale.

Cele două firme nu au reușit să ajungă la un acord cu privire la acest contract. Mai mult, Supercom ar avea și restanțe de plată.

Revenim cu noi informații.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Respiră aer curat în mașina ta cu oferta MATEROM AUTOMOTIVE

Vara aduce călătorii mai lungi și temperaturi mai ridicate, iar confortul la volan depinde direct de calitatea aerului pe care îl respiri. MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița îți oferă o ofertă specială pentru a te bucura de un climat perfect în automobilul tău, fără alergeni și mirosuri neplăcute.

Petrecere românească, cu muzică live și purceluș la proțap, vineri, la Restaurant Parc!

Restaurant Parc are o surpriză pentru bistrițenii care nu vor să stea acasă, vineri, de Sfânta...

Se fac angajări la TeraSteel, Clinica Sanovil, Aquabis și RCB Electro: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Clinica Sanovil angajează Asistent medical generalist, Fiziokinetoterapeut, Infirmieră și personal Întreținere Tehnic. Aquabis organizează recurtare pentru 7 posturi de mecanic, electrician, instalator și personal Serviciul Detectări Pierderi. Noi locuri de muncă sunt disponibile la RCB Electro, Rombis și IPROEB. Oferta completă, mai jos: