13.3 C
Bistrița
duminică, mai 4, 2025

O columbiancă ce a înșelat o bistrițeancă, prinsă în vama Giurgiu!

Spre finele lunii iulie, o bistrițeancă a alertat polițiștii. Aceasta, angajată la un amanet, a explicat că a fost înșelată de o columbiancă. Femeia a fost depistată ieri, încercând să treacă vama Giurgiu.

Era cât pe ce să plece din țară, cu banii furați de la un amanet din Bistrița. Totul s-a întâmplat în luna iulie, de când columbianca a făcut înșelăciunea.

Din cercetările efectuate până în prezent, a reieșit faptul că la data de 22 iulie a.c., în timp ce se afla într-o casă de amanet din Bistrița, femeia de 29 de ani i-ar fi solicitat angajatei să-i schimbe suma de 5000 de dolari, după care, i-ar fi cerut să efectueze alte tranzacții, cu scopul de a-i distrage atenția, moment în care ar fi sustras suma de 3600 de dolari”, explică reprezentanții IPJ BN.

Femeia a fost dată în urmărire și a fost depistată tocmai la vamă la Giurgiu.

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au recuperat prejudiciul creat în urma înșelăciunii și l-au restituit persoanei păgubite, iar cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii întregii activităţi infracţionale a acesteia.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Nu rata PRIME CONNECTIONS – primul eveniment de business networking al anului pentru antreprenorii din Bistrița!

Ești pregătit pentru evenimentul de Business Networking al primăverii? După succesul evenimentului din toamnă, BNI Bistrița-Năsăud România organizează primul eveniment de business networking în 2025: Prime Connections.

ProAnima e acum Transilvet! Aceiași medici veterinari dedicați și servicii veterinare de top pentru sănătatea animalelor de companie

Clinica veterinară ProAnima s-a reinventat și a devenit Transilvet! Cu o nouă denumire acum, dar în aceeași locație (strada Drumul Dumitrei Vechi, Nr. 29A, Bistrița), medicii veterinari Vlad Ștefănescu și Loredana Zegrea, cei care au pus bazele clinicii, continuă să ofere servicii medicale veterinare de înaltă calitate, bazate pe o experiență vastă și o pregătire internațională.

FOTO: Noul show-room Bilka Tinu House Art, inaugurat astăzi, pe drumul de centură!

Tinu House Art, cel mai mare distribuitor Bilka din țară, a inaugurat astăzi, pe drumul de centură, vizavi de Restaurantul Terra, noul show-room Novatik Bistrița. Într-un spațiu complet renovat și primitor....