17.1 C
Bistrița
sâmbătă, iunie 20, 2026

A venit iarna în Pasul Tihuța, tocmai de Halloween

Noaptea trecută, ploaia care a acaparat județul s-a transformat în ninsoare în Pasul Tihuța. Culmea, în ținutul Contelui Dracula a venit iarna tocmai de Halloween.

Pasul Tihuța a fost acoperit noaptea trecută cu un strat generos de zăpadă. Dacă în restul județului a plouat, la 1.200 de metri altitudine a nins. Ninsoarea s-a potolit, însă covorul de zăpadă a rezistat deocamdată.

Șoseaua este circulabilă și nici în cursul nopții nu au fost anunțate probleme. Potrivit șefului Secției Drumuri Naționale Bistrița, Alexandru Slavita, anul acesta iarna nu îi va lua prin surprindere pe drumari, fiind pregătit cu sare și nisip pentru intervenții și cu 58 de utilaje.

Meteorologii anunță că astăzi și mâine vremea o va lua razna, frigul urmând să se accentueze serios. Din păcate nici ploaia nu ne părăsește până în weekend, când și vremea va fi puțin mai prietenoasă.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

City Retreat ”FRESH START – Cum să pui un nou început bun vieții tale”, în acest weekend, la Complexul Muzeal Bistrița – Năsăud

În acest weekend, Complexul Muzeal Bistrița – Năsăud va găzdui un eveniment aparte. City retreat-ul ”FRESH...

Transformă-ți curtea cu ARCSIM CONSTRUCT Bistrița: promoție de nerefuzat la dalele de pavaj Grandevilla!

Vreți să schimbați complet aspectul curții voastre? Ei bine, profesioniștii de la ARCSIM CONSTRUCT Bistrița sunt...

Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare, Grand Hotel Coroana angajează ospătar: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel COROANA angajează ospătar, Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la TeraSteel și Eurocompozite unde este nevoie de lăcătuși mecanici și muncitori.  Amicii Building angajează ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Oferta completă, mai jos: