19.8 C
Bistrița
joi, septembrie 11, 2025

Adoptă un bunic, pe vreme de coronavirus, și împarte bucurie!

Asociația „Împarte bucurie” și-a propus să aducă zâmbete pe fața celor mai puțin norocoși. Alătură-te și tu, adoptând un bunic pe vreme de coronavirus. Deja 40 de bunici au fețele mai senine. Împarte și tu bucurie!

În această perioadă, mulți se oferă voluntari pentru a ajuta pe cei mai puțin norocoși.

Asociația „Împarte bucurie” s-a gândit în special la bunici. Chiar dacă aceștia au un interval orar în care să își poată face cumpărăturile, mulți nu se pot deplasa. Unii nu au finanțele necesare. Alții nu mai au pe nimeni care să se ocupe de ei.

Tocmai de aceea, provocarea de a ajuta bunicii e una binevenită. Deja ei au adus zâmbete pe fețele a 40 de bătrânei.

Poți și tu, chiar dacă nu pornești la drum, să adopți un bunic și să donezi pentru ca acesta să treacă bine peste perioada pandemiei.

„Alte 40 de pachete cu alimente au fost livrate bunicilor! Suntem mândri de faptul că, datorită vouă, reușim să facem mai blândă această perioadă pentru bunici. Nu vă putem descrie bucuria care se citește în ochii lor atunci când ne văd în pragul casei. Să nu uitam că ei nu mai pot ieși din case, însă au nevoie de hrană și medicamente. Acum am fost în Bistrița, Bistrița Bârgăului, Șieu Măgherus, Rebrișoara, Feldru, Tărpiu și Teaca. Nu trebuie să ne oprim aici! Săptămâna viitoare bunicii ne vor aștepta din nou, iar noi nu trebuie să îi dezamăgim. De asemenea, alte persoane de peste 65 de ani din județ ne așteaptă să le ducem alimente. Donează și tu produse alimentare sau o sumă de bani în contul Asociației Impartebucurie.ro RO75BRDE060SV38910340600, iar noi vom face cumpărăturile și le vom livra. În vreme de coronavirus alege să adopți un bunic!”, au scris reprezentanții asociației pe pagina lor de Facebook.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: