13.1 C
Bistrița
marți, mai 19, 2026

AȚI VĂZUT-O? Fata de 14 ani, din Bistrița, a dispărut de acasă

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați, astăzi, de către o femeie cu privire la faptul că fiica ei, MICUȚ ROBERTA-MARIA, în vârstă de 14 ani, a plecat voluntar de la domiciliu lor din Bistrița, în jurul orei 06:30, și nu a mai revenit. UPDATE: Fata a fost găsită.

Semnalmente: înălțime de aproximativ 150 cm, greutate de aproximativ 40 de kilograme, ten deschis, ochi albaștri, păr șaten lung.

Ca semne particulare, fetița prezintă dificultăți de vorbire și locomotorii.

La data plecării, minora era îmbrăcată cu o bluză de trening cu glugă, de culoare roz, pantaloni de trening de culoare neagră și papuci de casă de culoare neagră, cu dungi albe.

Persoanele care pot să ofere informaţii care să ajute la găsirea acesteia, sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă gratuit 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie!

UPDATE

„Minora a fost găsită! Mulțumim pentru sprijin!”, a transmis IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...