1.8 C
Bistrița
duminică, decembrie 14, 2025

Băut bine la volan, a făcut accident și apoi a mințit polițiștii că era ..doar pasager!

Un accident rutier a avut loc pe DN 17 C. O mașină s-a oprit într-un parapet. Șoferul, băut bine, a mințit polițiștii că era…doar pasager.

Un apel la 112 anunța un accident rutier între Năsăud și Liviu Rebreanu, pe Dn 17C

Un autoturism a intrat într-un parapet, iar o persoană a ajuns la spital. Aceasta rămăsese blocată în mașină.

Echipajul de prim ajutor de la Secția de Pompieri Năsăud a preluat un bărbat în vârstă de aproximativ 32 de ani, pasager pe locul din fata dreapta. Acesta a fost extras din autovehicul (nu era incarcerat), prezintă un traumatism cranian și alte traumatisme. A fost transportat cu echipajul de terapie intensivă SMURD la spital” au explicat reprezentanții ISU BN.

Șoferul era băut la momentul producerii accidentului. Acesta a încercat să înșele polițiștii, mințind că a fost doar pasager.

În seara de 22 mai a.c., pe Drumul Național 17C, între Năsăud și Liviu Rebreanu, a avut loc un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane.

Un autoturism a intrat în coliziune cu un parapet metalic, iar în urma impactului, un bărbat de 32 de ani, din Sângeorz-Băi, a fost rănit și transportat la spital. La sosirea polițiștilor, bărbatul de 32 de ani a susținut că este pasager și se afla pe scaunul din dreapta, însă în urma verificărilor efectuate, a reieșit că se afla la volan în momentul producerii accidentului. A fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,87mg/l alcool pur în aerul expirat.

Cercetările continuă de către polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Năsăud, în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care a avut loc accidentul” transmit reprezentanții IPJ BN.

 

FOTO- Mesager24

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...