11.5 C
Bistrița
luni, aprilie 13, 2026

BISTRIȚA: Mâine se fac donații pentru Târgul de Purici din acest week-end!

Târgul de Purici organizat de Clubul Lions Bistrița revine în acest week-end, la Bistrița! Joi se primesc donații din partea bistrițenilor care vor să renunțe la tablouri, cărți, porțelanuri, articole sportive, decorațiuni pentru casă și grădină sau mic mobilier.

Ediție aniversară pentru Târgul de purici, în acest week-end, în curtea Muzeului Județean din Bistrița. Evenimentul – devenit deja o tradiție pentru comunitatea din oraș – a ajuns la ediția cu numărul 10.

„Vă mulțumim și vă așteptăm în număr cât mai mare la Târgul nostru, al tuturor!”, au transmis voluntarii Clubului Lions.

Târgul începe vineri, 28 iunie, și va fi deschis pe toată durata zilei.

Tot în curtea Complexului Muzeal Bistrița-Năsăud se primesc și donațiile, mâine, 27 iunie, între orele 12.00 și 18.00.

Puteți dona obiecte de artă, porțelanuri, articole sportive, cărți, rechizite școlare, jocuri, casete, bijuterii, decorațiuni pentru casă și grădină sau mic mobilier.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO: La Papetăria FOLDER, iepurașul găsește zeci de cadouri inspirate pentru copiii cuminți

Cadourile de Paște pe care iepurașul le aduce celor mici, ba chiar și celor mari, sunt...

Bateria care va revoluționa mașinile electrice: MG lansează în Europa modelul MG4 EV Urban cu acumulator semi-solid!

MG va lansa în Europa primul automobil electric de serie echipat cu o baterie semi-solid state,...

Flori cu Efect de WOW angajează FLORIST în Bistrița! Noi locuri de muncă, la Casa EMA, Sanovil, Aquabis

Flori cu efect de Wow angajează oameni serioși, cu simț estetic și atenție la detalii! NOI locuri de muncă sunt disponibile în Năsăud și Bistrița. Se caută asistent manager, magazioner, controlor calitate, instalator, asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos: