11.1 C
Bistrița
vineri, iulie 24, 2026

Bogdan Ivan Gruia (PSD BN): Peste 200 de tineri antreprenori așteaptă plățile de la Guvernul României

Peste 200 de tineri antreprenori așteaptă plățile de la Guvernul României – avertizează Bogdan Ivan Gruia, deputat PSD BN. Acesta a mai arătat că între tinerii întreprinzători se află și Dan Roman din Lunca Ilvei. Tânărul are nevoie de banii promiși de  Ministerul Economiei, pentru a-și putea implementa proiectul referitor la ambulanța veterinară.

Bogdan Ivan Gruia, deputat PSD BN, a atacat din nou prestația ministrului Economiei.

4000 de companii din România sunt la un pas de a-și închide porțile și 25.000 de oameni să rămână fără un loc de muncă! Doar în Bistrița-Năsăud sunt 200!

De ce?

Din cauza ignoranței PNL-USR+, antreprenorii nu și-au primit banii de la guvern pentru programul Start-Up Nation, deși au făcut toate plățile pentru echipamente din banii lor”, a avertizat Bogdan Ivan Gruia.

Deputatul a subliniat că Aceștia au de plătit angajați, dobânzi la bancă pentru banii împrumutați pentru echipamente și spații pentru chirie, iar dacă nu vor primii banii promiși de Ministerul Economiei în curând, toată munca lor din ultimii ani va fi în zadar!

În județul Bistrița-Năsăud sunt peste 200 de tineri antreprenori care așteaptă plățile de la Guvernul României, dar ministrul Economiei, Claudiu Năsui, îi tratează cu ignoranță – a mai completat Bogdan Ivan Gruia.

Tânărul deputat a oferit și un exemplu: Dan Roman din Lunca Ilvei este unul dintre tinerii care au capacitatea să aducă valoare României. Dar este nevoit să aștepte banii de la Ministerul Economiei pentru a-și putea continua proiectul inedit: o ambulanță veterinară.

[arve url=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FIvanBogdanGruia%2Fvideos%2F349571359720663%2F&show_text=false&width=269″ aspect_ratio=”269:476″ loop=”no” muted=”no” /]

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: