21.2 C
Bistrița
miercuri, septembrie 10, 2025

CNI investește peste 3,6 milioane de lei într-un centru medical modern pentru locuitorii din Sângeorz-Băi

Un dispensar medical modern va fi construit în orașul Sângeorz-Băi, investiția ridicându-se la peste 3,6 milioane de lei. Printre specialitățile care vor fi disponibile aici se numără Pediatria, Cardiologia și Stomatologia. De asemenea, centrul medical va dispune și de o sală de tratament.

Primăria Sângeorz-Băi a anunțat faptul că a fost predat amplasamentul în vederea construirii și dotării unui dispensar medical, urmând ca în perioada viitoare să înceapă și lucrările.

Acesta va avea funcțiunea de dispensar medical medicină generală și de familie și va fi ridicat pe strada Plopilor, în zona fostei Remize, pe o suprafață de 471 metri pătrați, regim de înălțime P+E.

Printre funcțiunile clădirii și specialități menționez: sală de tratament, Pediatrie, Stomatologie, Cardiologie, cabinet medicină generală ș.a.

Prin proiectul acesta ne dorim să facilităm accesul locuitorilor din orașul nostru la servicii medicale specializate de tip preventiv și terapeutic de calitate, oferind un spațiu modern și condiții prielnice de desfășurare a activității medicale„, explică primarul Cătălin Bota.

Investiția depășește 3,6 milioane de lei și va fi realizată prin Compania Națională de Investiții.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: