16.5 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 26, 2025

Cupa EHF: Gloria 2018 pierde partida din prima manșă cu 26-29. Dacă s-ar juca doar o repriză…

Danezele de la Ikast-Herning au demonstrat ieri seară că sunt echipa cu mai multă experiență în Cupele Europene, deși, de foarte multe ori, jocul lor a fost mult sub cel al elevelor lui Pașca.

Din păcate, bistrițencele au dat repeat la același mod de abordare: leoaice în prima repriză, mielușele în secunda, că tot intrăm de astăzi în post.

Asta a fost. Handbalul se joacă în două reprize, iar noi, dintotdeauna o pierdem pe a doua. Motivele nu sunt foarte multe, iar Pașca știe ce ar trebui să facă.

Oricum, calificarea în semifinale se joacă duminică, 8 martie, în Danemarca, acasă la urmașele vikingilor.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Alege Piese de origine Mercedes-Benz – Garanția performanței și siguranței!

Când vine vorba de performanța autovehiculului tău și siguranța celor dragi, nu e loc de compromisuri. La MATEROM AUTOMOTIVE Bistrița, Centru de Service Autorizat Mercedes-Benz, ai acces rapid și sigur la piese de origine Mercedes-Benz, create special pentru a răspunde celor mai înalte standarde de calitate.

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.