12.5 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

Daniel Suciu (deputat PSD BN): Un spectacol jalnic. Când mârlănia devine bărbăție, avem cu toții o problemă

Când cea mai abjectă înjurătură devine manifest politic, când în funcție de interesul politic, ne bucurăm că un coleg este făcut praf – să nu ne mirăm că am ajuns aici”, a transmis deputatul Daniel Suciu, în Camera Deputaților.

Deputatul Daniel Suciu a comentat ieri pe marginea comportamentului unor parlamentari. „Nu este în regulă nicio extremă. Nu putem legifera bunul simț, nu avem cum. Dar în schimb, putem să ne aducem aminte cu toții, că suntem în Parlamentul României. Buni sau răi, cum suntem, spectacolul pe care îl facem ajunge la oamenii care au avut încredere în noi”, a comentat Daniel Suciu.

„Mai pe înțelesul tuturor, cum am ajuns în punctul acesta în Parlament?

Când plăcuța suedeză ne-a fost dată nouă restul colegilor de politică au spus mândri că e înalta expresie a conștinței civice și exprimare politică uzuală,

Când au apărut bannere, muzicuțe, boxe și vuvuzele, au spus că suntem demodați și e manifestarea cool a opoziției,

Când #rezist punea la cingătoare parlamentari fugăriți, înjurați de #ceausesti, era bine că se pedepsea #ciumaroșie,

Când ai noștri săreau calul, ne ceream de fiecare dată scuze public, iar acele personaje nu se mai regăsesc în Parlament pe listele noastre,

Iar când ajungem să oferim bălăcăreală, injurii de maidan și agresiuni, măsuri trebuie luate.

Despre aceste lucruri este vorba, nu despre bărbăția de a înjura meșteșugit, nu despre cenzură, ci doar despre bun simț și conduită decentă. Asta am vrut să spun azi, în forul suprem al democrației și responsabilității. Cât mai este el în condițiile astea…”, a conchis deputatul Daniel Suciu.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. Pe cand un cap in gura de la Tribuna Parlamentului ?
    Astep astfel de imagini .
    Pa ! ….in curand vor veni si astfel de imagini cu mascaricii numiti alesii neamului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...