16.3 C
Bistrița
vineri, iunie 12, 2026

După ce au ratat turul doi, Ciucă și Ciolacu vor să prindă măcar turul Franței. Pe aceeași bicicletă!

Dezamăgiți de rezultatele primului tur al alegerilor prezidențiale, Nicolae Ciucă și Marcel Ciolacu au luat o decizie cel puțin interesantă.

Fiindcă au ratat turul doi și se simt datori față de propriul electorat, cei doi nu vor rata și următorul tur din calendar, și anume turul Franței.

„Vom face echipă, vrem să arătăm întregii țări că există un tur mai important decât turul doi al alegerilor și că împreună vom învinge. Ne vom antrena împreună și vom pedala cu aplomb și optimiști înspre marea victorie. Voi lăsa deoparte orele de Engleză și mă voi concentra pe Franceză„, a declarat Marcel Ciolacu.

Biensur, Ciucă va pedala mai mult, el e ostaș antrenat și poate. Eu nu prea le am cu bicicletele, mai mult cu avioanele private„, a continuat liderul PSD.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

GFT Delta Office Imobiliare Bistrița⁠: Cum aleg bistrițenii proprietățile cu cel mai mare potențial de creștere în 2026

Piața imobiliară din Bistrița continuă să fie una dintre cele mai dinamice din Transilvania. Cumpărătorii sunt tot mai atenți la informațiile pe care le primesc înainte de a lua o decizie. Potrivit platformei GFT Delta Office, oferta locală include sute de proprietăți actualizate constant, de la apartamente și case până la terenuri pentru dezvoltare.

TeraSteel angajează Stivuitorist pentru Departamentul Logistică: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Compania TeraSteel angajează stivuitorist, în departamentul de Logistică, Eurocompozite caută lăcătuși mecanici și muncitori. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Amicii Building care caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Oferta completă, mai jos:

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.