19.8 C
Bistrița
joi, septembrie 11, 2025

După ce s-a dezlănţuit în faţa a mii de oameni, anul trecut, la Bistriţa – Delia vine să cânte şi la Târlişua, în Dealul Şpanului!

Invitată anul trecut la Târgul Mare al Bistriţei, unde a făcut spectacol în faţa a mii de admiratori – Delia Matache va fi cap de afiş şi în Târlişua, la Festivalul Dorului, care se desfăşoară în Dealul Șpanului.

Cunoscută sub numele de scenă Delia – jurat la X Factor și iUmor, emisiuni difuzate de Antena 1 – Delia Matache a absolvit Liceul de Muzică „Dinu Lipatti”, după cinci ani de studiu al pianului și lecții particulare pentru flaut.

A urmat Conservatorul, lansându-se în muzică în formația N&D, după care a început o carieră solo plină de success.

A devenit una dintre cele mai îndrăgite și rebele soliste de muzică pop din România, iar sâmbătă, 24 august, este invitatul de onoare al Festivalului Dorului din Dealul Șpanului.

Evenimentul se va desfăşura la limita județului Bistrița-Năsăud cu județul Maramureș, pe scena amplasată în „Dealul Șpanului” – sâmbătă, 24 august 2019, ora 17:00

Pe scenă vor urca şi Izabella Miron, Claudiu COPACIU & Vasile BANCEA & Sorin  BORZOŞ, dar şi Florin Săsărman & Alexandru Filip. Programul va fi completat cu recitaluri susţinute de BIG CITY, IARBA FIARELOR şi PUNKARTA.
Invitat special – DELIA.

Evenimentul este organizat de Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud, Consiliul Judeţean Maramureș, Primăria Târlișua, Primăria Suciu de Sus şi Primăria Negrilești.

Foto @ Arhivă: Delia, la Târgul Mare al Bistriţei, în 2018

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: