20 C
Bistrița
vineri, aprilie 25, 2025

Echipa de fotbal CS Gloria 2018 B-N riscă să piardă la masa verde punctele câștigate cu ACS Mediaș

Pe data de 7 Aprilie se va judeca la Comisia de Disciplină și Etică din cadrul Federației Române de Fotbal speța clubului bistrițean care l-a utilizat contra medieșenilor pe Ricardo Pădurariu, deși acesta trebuia să fie ”accidentat”, așa cum l-a anunțat Gloria către FRF, atunci când tânărul fundaș nu a răspuns convocării la naționala U18 a României, la acțiunea din partea a doua a lunii martie.

Pădurariu primise deja convocarea la naționala U18 a României și urma să fie singurul jucător activ la un club din Liga 3 care era chemat de Adrian Dulcea pentru acțiunile din perioada 16-25 martie, desfășurate în cadrul unui turneu internațional amical în Opatija (Croația).

Această situație aflată pe rolul Comisiei de Disciplină și Etică a FRF îi poate aduce echipei ACS Mediaș prima victorie în play-off, iar pe CSM Unirea Alba Iulia o va trece în clasament peste CS Gloria 2018 B-N, principala rivală în lupta pentru locul 1 în Seria 7.

Contactat telefonic Eugen Cosma – directorul clubului CS Gloria 2018 B-N, a declarat pentru Bistrițeanul că: “Sportivul era inapt din punct de vedere medical la momentul convocării la lot. Noi am depus la comisie (care s-a autosesizat) toate dovezile necesare (raportul medical, poze, comunicarea cu team managerul echipei naționale) și așteptăm judecarea cazului așa cum este normal și nu ne antepronuțăm cu privire la soluția care va fi dată de către cei din comisie. Orice decizie se va lua, clubul se va supune acesteia! ”

Sâmbătă 5 Aprilie cu începere de la ora 17.00 CS Gloria 2018 B-N va juca în deplasare la CS Universitar Alba-Iulia.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: