20.6 C
Bistrița
joi, iunie 18, 2026

Emma Kerekes, puștoaica-fenomen din Beclean care a bifat cele mai importante crosuri din țară, „adoptată” de Datacor Running Team

Datacor Running Team, echipă de sportivi susținută de compania bistrițeană cu același nume, a „adoptat-o” pe Emma Kerekes, puștoaica de 13 ani care a devenit un adevărat fenomen al crosurilor în România.

Emma Kerekes are doar 13 ani și locuiește în Cluj-Napoca alături de părinții săi, care sunt originari din orașul Beclean. De ceva vreme, aceasta este un adevărat fenomen al crosurilor, reușind să urce pe podium la cele mai importante competiții de profil din țară.

Povestea ei o puteți citi mai jos:

Puștoaica-fenomen din Beclean, care ia fața adulților la crosurile din țară, și-a donat premiul maternității unde s-a născut prematur

Aceasta a fost adoptată de Datacor Running Team, o echipă de atleți suținută de compania bistrițeană Datacor.

„De la început am spus că dorim să avem o echipa ai cărei atleți să fie modele pentru noua generație. Și credem că am reușit să facem asta. Ne-am bucurat tare mult atunci când Emma Kerekes ne-a spus că își dorește să facă parte din echipa noastră. (…)Emma are o poveste impresionantă și ne place foarte mult pasiunea ei pentru sport. Credem că are un viitor mare și ne bucurăm că și noi facem parte din el”, transmit cei de la Datacor Running Team.

În 2023, Emma a reușit să se claseze pe primul loc la 8 curse din țară, printre care Retezat Skyrace sau Făgăraș Rocks.

Datacor Running Team sponsorizează de mai bine de 6 ani atleții remarcabili din țară. Printre evenimentele pe care le sponsorizează Datacor Running Team se numără Via Transilvanica Maraton.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Transformă-ți curtea cu ARCSIM CONSTRUCT Bistrița: promoție de nerefuzat la dalele de pavaj Grandevilla!

Vreți să schimbați complet aspectul curții voastre? Ei bine, profesioniștii de la ARCSIM CONSTRUCT Bistrița sunt...

Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare, Grand Hotel Coroana angajează ospătar: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel COROANA angajează ospătar, Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la TeraSteel și Eurocompozite unde este nevoie de lăcătuși mecanici și muncitori.  Amicii Building angajează ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Oferta completă, mai jos:  

Concept unic în România, lansat la Bistrița: GFT Delta Office, revoluționează piața de apartamente și case prin „Roata Avantajelor”!

Piața de imobiliare din Bistrița intră într-o nouă etapă odată cu lansarea unui concept inovator de către GFT Delta Office, agenție imobiliară recunoscută pentru profesionalism și transparență în domeniul tranzacțiilor imobiliare. Pentru prima dată în România, clienții au posibilitatea de a beneficia de reduceri și avantaje...