12.8 C
Bistrița
miercuri, iunie 11, 2025

FAKE NEWS: Bistrița contraatacă! Mega Grédina de Zarzavaturi Schullerfeld – răspunsul Bistriței la Grădina Urbană Transilvania de la Beclean!

Un nou proiect imens este anunțat de autoritățile bistrițene. Impulsionate de proiectul Grădina Urbană Transilvania de la Băile Figa, autoritățile bistrițene promit o grădină mai mare și mai cu folos: Mega Grédina de Zarzavaturi Schullerfeld.

„Ce atâta zarvă cu Becleanu ăsta? Ce tăt atâta Beclean în sus, Beclean în jos..? Acuma fac nu știu ce grédină suburbană sau așa ceva… Noi nu putem?! Ba putem! Și nu o facem pe 49, ci pe 50 de hectare, dar doar cu zarzavaturi! Cât timp te plimbi ca turist, poate ți se face foame…

Și-i dăm o denumire cum ne place nouă, săsească. Doar suntem în burg, nu?” ne-a declarat, îndârjit, un reprezentant al primăriei.

Nota Redacției: Acest text este un pamflet și trebuie tratat ca atare

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. No asta da ! Ca si ecologist va spun la toti sa va mai miscati cu sapa si harletu-n mana sa va mai scada popouu la cei care-l au de dus si gafaie din aceasta cauza.
    Ofer gratis din melegaru de la tana samanta de porodici INIMA BOULUI cu gust ca pe vremuri.
    Ofer si consultanta sa le stropiti cu apa si tabac cu var si piatra vanata nu cu cancere la fiole .

  2. Nu zicve nimeni ca nu se poate la Bistrita ,sar putea multe dar nu se poate un primar ca la Beclean , asta este greu de gasit , avem terenuri inca goale pe care sar putea face multe , trebuie sa ne dea doamne doamne un primar si noua ,

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...