19.8 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

Fată de 8 ani, lovită de mașină în Breaza

O fetiță de 8 ani a fost lovită de mașină în localitatea Breaza și a suferit o rană la nivelul capului. Șoferul s-a ales cu dosar penal.

La locul accidentului s-au deplasat polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier Beclean și un echipaj de prim ajutor SMURD.

Fata prezenta o rană la nivelul capului și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare și investigații.

Șoferul de 36 de ani care a dat peste minoră nu consumase băuturi alcoolice sau alte substanțe și a fost deschis un dosar penal cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să fie stabilite cauzele și modalitatea producerii evenimentului rutier.

„În această dimineață, polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier Beclean au intervenit la un accident semnalat pe Drumul Județean 170, în Breaza.

Din primele date, o minoră de 8 ani, din localitate, a fost surprinsă și accidentată de un autoturism condus de un bărbat de 36 de ani, din Ciceu Giurgești.

În urma accidentului, minora a fost rănită fiind ulterior transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat faptul ca șoferul nu consumase băuturi alcoolice.

Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să fie stabilite cauzele și modalitatea producerii evenimentului rutier”, a transmis IPJ BN.

„Echipajul medical a găsit la locul indicat o fetiță în vârstă de aproximativ opt ani, conștientă, cooperantă, prezenta un traumatism cranian. Fetița a fost transportată la UPU SMURD Bistrița pentru investigații medicale suplimentare”, a informat ISU BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...