Un echipaj de prim ajutor SMURD și un echipaj de terapie intensivă mobilă au intervenit în această seară în localitatea Rebrișoara, unde un autoturism a lovit o fetiță de 2 ani. De asemenea, tatăl ei a fost implicat în accident.
O fetiță de doar 2 ani și tatăl ei au fost loviți în această seară de o mașină în localitatea Rebrișoara.
„Fetița prezenta șoc hemoragic și traumatism toraco-abdominal. A fost preluată și transportată de către echipajul de terapie intensivă mobilă la UPU SMURD Bistrița pentru continuarea îngrijirilor medicale.
În accident a fost implicat și tatăl fetiței, care acuza dureri la nivelul unui membru inferior, fiind transportat și el la UPU SMURD Bistrița de către echipajul de prim ajutor„, transmite ISU BN.
Foto Mesager24.ro / Radu Sîrbu