20.6 C
Bistrița
duminică, iulie 27, 2025

FII REPORTER: De mai bine de o lună, noaptea e beznă în zona Ștefan cel Mare și Avram Iancu

Un cititor ne-a semnalat faptul că, de mai bine de o lună, noaptea este beznă pe Ștefan cel Mare și Avram Iancu. La fel este și în parcul de la podul Jelnei.

Un bistrițean spune că de mai bine de o lună nu funcționează nici măcar un bec, pe timpul nopții, în zona Ștefan cel Mare și Avram Iancu.

„Doresc să vă trimit o filmare legată de iluminatul public de pe strada Ștefan cel Mare și strada învecinată Avram Iancu. De mai bine de o lună de zile nu există nici măcar un bec funcțional. Parcul de la podul Jelnei… și acolo beznă. Nu mai zic de locurile de la tomberoane unde trebuie dus gunoiul (beznă). 

Am înțeles că după înfrângerea suferită de către,,ăi mari din primărie” nu mai există interes (până în septembrie), dar totuși mă gândesc că contractele cu firmele de mentenanță și intervenție nu s-au dizolvat…”, ne-a scris acesta.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. In general, folosind aplicatia Ireport, problemele, mai ales de iluminat s-au rezolvat, in general. Stiu ca a aplicatia vecheeramai buna, dar csf.

    • Cand m-am uitat ultima data in aplicatia iReport (luna trecuta, de atunci am dezinstalat-o), ultima petitie rezolvata era in decembrie 2023.
      Nu inteleg de ce de atunci nu s-a mai rezolvat niciuna, ma indoiesc ca nu au mai fost petitii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

DE NERATAT: Descoperă secretele pizzei perfecte de la maestrul Chef Toderaș Mircea, într-un show culinar marca Colina Restaurant & Events din Unirea!

Vrei să înveți să pregătești cea mai bună pizza din viața ta, cu care să-i răsfeți...

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan

Materom Automotive Bistrița lansează o ofertă dedicată siguranței la volan: Super reducere la schimbul complet al plăcuțelor de frână, pentru modelele Škoda fabricate între anii 2018 și 2020.

BISTRIȚA, zona Subcetate: Apartamente la 82.000 Euro inclusiv TVA, în Ansamblul Rezidențial Valea Românească

Primul bloc din Ansamblul Rezidențial Valea Românească, din zona Subcetate, lângă magazinul Penny, este gata! Cele...