-0.3 C
Bistrița
marți, decembrie 16, 2025

FOTO – Accident cu scandal în Sigmir, după ce un sucevean a fost luat prin surprindere de o…curbă

Două autoturisme s-au ciocnit în urmă cu puțin timp în localitatea componentă Sigmir. Se pare că un sucevean a fost luat prin surprindere de curba din centrul cartierului a pierdut controlul volanului și a lovit un autoturism care venea din sens opus.

Accidentul s-a petrecut în Sigmir, pe DJ151, într-o curbă periculoasă. Din primele informații rezultă faptul că un sucevean a fost luat prin surprindere de curbă, a pătruns pe contrasens, unde a lovit un autoturism care circula regulamentar din sens opus.

În urma impactului, o singură persoană a fost rănită ușor, o ocupantă a autoturismului lovit. Aceasta va fi transportată la spital, pentru îngrijiri medicale suplimentare.

„În cele două autoturisme se aflau 4 persoane, iar una dintre acestea (o femeie de aproximativ 60 de ani) va fi transportată de către un echipaj de prim ajutor SMURD la Unitatea de Primiri Urgențe Bistrița. Victima este conștientă și cooperantă. Pompierii militari lucrează pentru sablarea carosabilului în urma scurgerilor de combustibil”, transmit reprezentanții ISU Bistrița.

Cei doi șoferi au fost testați alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. În zonă se circulă cu dificultate.

Imediat după impact, șoferii au început să se ia la ceartă, suceveanul susținând că nu el este de vină pentru producerea accidentului. În cele din urmă, cei doi șoferi s-au împăcat.

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la IPROEB, Aquabis și Arcsim Construct! NOI locuri de muncă, în Bistrița, Năsăud și Beclean

IPROEB angajează operatori cabluri electrice, Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Restaurant ARENA by Casa EMA, ARCSIM Construct, Fan Courier sau Crama Jelna.

Noul Kodiaq Sportline 4×4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus

Noul Kodiaq Sportline 4x4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, este disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus de 3.000 €* și Garanție extinsă 4 ani.

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.